Zadanie zostało wykonane. Budowniczowie posilili się przekąską od papieża.
Tegoroczna szopka w Watykanie ma być wyjątkowa. Zostanie odsłonięta w wigilijny wieczór. Robotnicy w dużym pośpiechu kończą jej instalowanie.
W tym roku szopka to dar archidiecezji Neapolu - zbudowana i zaprojektowana została zgodnie z najlepszymi tradycjami z tamtych stron. Ustawionych zostanie w niej 16 figur o wysokości około 2 metrów każda.
Już w poniedziałek delegacja archidiecezji i władz stolicy Kampanii zostanie przyjęta przez papieża Franciszka na audiencji, podczas której dojdzie do symbolicznego przekazania szopki.
(mal)