Facebook zdecydował się usunąć zdjęcia Kendall Jones, amerykańskiej cheerleaderki, która publikuje fotografie zastrzelonych przez siebie egzotycznych zwierząt. Serwis społecznościowy dostał tysiące zgłoszeń od internautów z całego świata, którzy protestowali przeciwko zabijaniu przedstawicieli zagrożonych gatunków.

Część zdjęć, na których widać, jak nastolatka pozuje z zastrzelonymi zwierzętami, została usunięta. Facebook stwierdził, że łamią one regulamin serwisu, ponieważ przedstawiają sceny przemocy.

Zdjęcia, która nie zostały usunięte - zdaniem Facebooka - nie łamią regulaminu. Wśród nich jest fotografia nastolatki z nosorożcem, która wywołała falę krytyki. Jones tłumaczy na swoim Facebooku, że zwierzę nie zostało zastrzelone, ale uśpione, żeby móc pobrać od niego próbki do badań.

Pod petycją żądającą usunięcia profilu Jones podpisało się ponad 325 tys. ludzi.

19-letnia Jones jest cheerleaderką w Texas Tech Red Raiders. Dziewczyna twierdzi, że polując na zwierzęta na safari pomaga się chronić zagrożone gatunki, bo myśliwi płacą za to ogromne pieniądze. Środki te - jej zdaniem - trafiają potem do organizacji ekologicznych.