Była elektrownia w londyńskiej dzielnicy Battersea zostanie sprzedana malezyjskiej firmie PNB. Istnieją dwa powody, dla których fakt ten jest godny odnotowania.

Była elektrownia znalazła się na okładce albumu grupy Pink Floyd pt. "Animals" i jest jednym najbardziej ikonicznych budynków w Londynie. Jej cztery kominy górują nad olbrzymim sarkofagiem zbudowanym z cegieł. Budynek położony jest na południowym brzegu Tamizy w zachodniej części miasta.

Drugim powodem, dla którego warto odnotować tę sprzedaż jest suma, za jaką malezyjska firma zakupi elektrownię - to ponad 1.5 miliarda funtów. Będzie to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości w historii Wielkiej  Brytanii.

Była elektrownia przerabiana jest obecnie na 250 mieszkań i galerię handlową. Wszystkie apartamenty w ofercie zostały sprzedane przed oddaniem ich do eksploatacji. Według komentatorów, niska wartość funta i  problemy na rynku budowlanym zmusiły obecnych właścicieli obiektu do szukania zamożnych inwestorów z Azji.