Brytyjczyk Ryan Irwin otrzymał ofertę pracy za sterami samolotów linii Ryanair. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie... jego wiek. Irwin ma 19 lat.

Właśnie ukończył Akademię Lotniczą w Oksfordzie i od września będzie pilotem irlandzkiego przewoźnika. To rekordowo niski wiek jak na tak odpowiedzialną pracę. Zanim jednak nastoletni Brytyjczyk zasiądzie za sterami komercyjnych samolotów, czeka go okres intensywnego szkolenia. Irwin nie ukrywa jednak, że zawsze marzył o takiej karierze.

Przyznaje jednocześnie, że widok tak młodego pilota w kabinie będzie pewnym wyzwaniem dla pasażerów.

Ryanair nie jest jedyną linią, która gotowa jest zatrudnić tak młodego pilota. Po ukończeniu akademii, Ryan Irwin wysłał kilka listów do potencjalnych pracodawców. Inny brytyjski przewoźnik - Jet2, również odpowiedział pozytywnie na jego ofertę.

Świeżo upieczony student jest zaskoczony takim zainteresowaniem. Mówiono nam na studiach, że może zająć chwilę zanim dostaniemy ofertę pracy - mówił.

Pasja młodego Brytyjczyka rozpoczęła się już wiele lat temu. Od dziecka interesował się modelami samolotów. Jako nastolatek wiele czasu spędzał na tarasie widokowym lotniska w Manchesterze.