Policja na Cyprze aresztowała w piątek uzbrojonego w nóż mężczyznę, który próbował dostać się na stadion GSP w Nikozji, gdzie papież Franciszek odprawił mszę - poinformowała agencja Reutera opierając się na źródłach w lokalnej policji.

Podczas kontroli bezpieczeństwa przed wejściem na stadion policja aresztowała 43-letniego obcokrajowca, który miał ze sobą nóż - przekazał jeden z funkcjonariuszy.

Wydaje się, że pochodzący prawdopodobnie z Nigerii mężczyzna miał nóż "do użytku osobistego" i nie miało to związku z obecnością papieża na Cyprze - dodał inny funkcjonariusz, pragnący zachować anonimowość. Uzupełnił, że aresztowany mężczyzna jest obecnie przesłuchiwany.

Papież na Cyprze

Papież Franciszek przybył w czwartek na Cypr. To druga w historii wizyta papieża na tej wyspie. 11 lat temu miejscowych odwiedził Benedykt XVI.

Katolików jest 38 tysięcy wśród ludności liczącej 850 tys. osób. Tego wyznania jest też część pracujących tam imigrantów. Chodzą oni też na msze do świątyń udostępnionych im przez Kościół prawosławny.

Polska społeczność na wyspie liczy kilka tysięcy osób.