Ciało noworodka zostało znalezione w kontenerze na śmieci w Libercu w Czechach. Policjanci zza południowej granicy proszą o pomoc w wyjaśnieniu sprawy funkcjonariuszy z Polski i mieszkańców pogranicza. Czescy śledczy nie wiedzą, skąd pochodzi noworodek. Nie mają też informacji na temat jego matki.

Przypadkowa osoba znalazła martwego noworodka w sobotę koło godziny 11:20 przy ulicy Na Bídě w Libercu. Do dziś śledczym nie udało się ustalić, kto porzucił dziecko w kontenerze.

Czeska policja apeluje o kontakt szczególnie do osób, które przechodziły lub przejeżdżały w tamtej okolicy 10 i 11 lutego. Pomocne mogą być między innymi nagrania z wideorejestratorów z samochodów przejeżdżających w tej okolicy.

Śledczy szukają także matki dziecka. Według wstępnych ustaleń, początek ciąży mógł przypadać na kwiecień lub maj ubiegłego roku. Kobieta po porodzie mogła szukać pomocy w aptekach lub przychodniach.

Liberec leży niespełna czterdzieści kilometrów od granicy z Polską i Niemcami. Dlatego nie można wykluczyć, że noworodek mógł zostać przywieziony z innego regionu Czech albo z Polski czy Niemiec. 

(mn)