RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brytyjczycy opuszczą Irak do końca lipca 2009 roku

Autor: Publikacja: Środa, 17 grudnia (22:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brytyjskie wojska opuszczą Irak do końca lipca przyszłego roku. Taką deklarację złożył w środę w Bagdadzie premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown. W Iraku przebywa obecnie ponad 4 tysiące brytyjkich żołnierzy oraz kilkuset doradców wojskowych.

Deklaracja Gordona Browna była dla wielu Brytyjczyków przedświątecznym prezentem. Uzgodniliśmy wraz z premierem Iraku, że nasza misja z tym kraju zakończy się nie później niż 31 maja - oświadczył premier. W ciągu kolejnych dwóch miesięcy brytyjskie wojska mają zostać wycofane. Posłuchaj relacji londyńskiego korespondenta RMF FM Bogdana Frymorgena:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: