Jestem jednym z najbardziej wpływowych i poważanych światowych przywódców - oświadczył Silvio Berlusconi. Premier Włoch powiedział także, że dla jego rządów nie ma alternatywy.

W przesłaniu do swych zwolenników z ruchu Promotorzy Wolności premier oświadczył: Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, to dzięki naszej dyplomacji handlowej zapewniliśmy przetargi, pracę i zyski wielu włoskim firmom, które działają za granicą. Zdaniem Berlusconiego jego rząd przywrócił Włochom prestiż i autorytet na arenie międzynarodowej.

A to, dzięki - jeśli pozwolicie, że się tak wyrażę - premierowi, który jest najbardziej doświadczony, a zatem (...) należy do najbardziej wpływowych i poważanych światowych przywódców - mówił szef włoskiego rządu.

Berlusconi dodał następnie w związku z zapowiedzianym na 14 grudnia głosowaniem nad wotum zaufania dla jego rządu w Izbie Deputowanych i Senacie: Jestem pewien, że parlament udzieli nam (wotum) zaufania i że nie będą potrzebne nowe wybory.

Dla naszego rządu nie ma alternatywy - oznajmił premier i dodał, że nikt nie chce nowych wyborów, ponieważ "jeśli do nich pójdziemy, rozgromimy wszystkich".

Na 11 i 12 grudnia Berlusconi zapowiedział zorganizowanie w całym kraju wieców poparcia dla swego gabinetu.