RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Atlantis wreszcie wystartował

Publikacja: Niedziela, 10 września (06:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wahadłowiec Atlantis z sześcioosobową załogą wreszcie wystartował z Przylądka Canaveral na Florydzie. Prom leci z misją na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Start wahadłowca, który pierwotnie miał wyruszyć na orbitę 27 sierpnia, czterokrotnie odkładano, najpierw z powodu złej pogody, a później z przyczyn technicznych.

W piątek decyzję o zaniechaniu startu podjęto zaledwie na 45 minut przed godziną zero – okazało się, że doszło do awarii czujnika w zbiorniku paliwa.

Głównym zadaniem misji promu Atlantis jest dostarczenie i zainstalowanie drugiego zestawu baterii słonecznych dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: