Cztery osoby modlące się na terenie jednego z meczetów w powiecie Mando Zayi w prowincji Chost, na wschodzie Afganistanu, zostały zastrzelone przez niezidentyfikowanych napastników - poinformowali przedstawiciele lokalnych władz. Trzy osoby są ranne.

Rzecznik gubernatora prowincji Talib Mangal powiedział, że napastnicy otworzyli ogień do 15 osób modlących się na terenie świątyni. Ataku dokonano z jadącego samochodu. Nie podano, do którego z nurtów islamu należy zaatakowany meczet.

Rzecznik lokalnej policji Basir Beina poinformował, że prowadzone jest dochodzenie w sprawie zamachu, ale jeszcze nikogo nie aresztowano. W atak zaangażowany był więcej niż jeden napastnik, ale nie jest jasne ilu dokładnie - podała w czwartek agencja Associated Press. Nie wiadomo też, jaki był motyw ataku.

Rzecznik gubernatora Chostu powiedział, że nie wie, czy w meczecie modlili się jacyś urzędnicy. Zarówno bojownicy talibscy, jak i dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) przeprowadzali wcześniej ataki na urzędników państwowych. Żadna grupa na razie nie wzięła na siebie odpowiedzialności za środowy atak. 

(m)