10-letni Brady Snakovsky zebrał 315 tys. dolarów na kamizelki kuloodporne dla psów policyjnych i wojskowych. Chłopiec dostarczył je 257 psom pracującym m.in. w Afganistanie i Kanadzie.

Brady podczas oglądania programu telewizyjnego zauważył, że w odróżnieniu od ich opiekunów psy na służbie nie mają kamizelek kuloodpornych - powiedziała w wywiadzie dla amerykańskich mediów matka chłopca Leah Tornabene.

Młody mieszkaniec Ohio, postanowił pomóc psom i stworzył Fundusz K-9 - organizacje non profit zbierającą środki dla czworonogów. K-9 do nazwa psich funkcjonariuszy i pododdziałów.

Wsparcie do czworonogów

Chłopiec sam stworzył stronę internetową GoFundMe, dzięki której kupił dla psów cztery pierwsze kamizelki. Jego mama zwróciła uwagę, że policja nie finansuje wystarczająco swoich jednostek K-9 i liczy na wsparcie donatorów, by wyposażyć lepiej swoje psy.

Brady ma ulubieńca wśród psów, którym pomógł.

Cytat

Moim pupilem jest Benny, bo jego opiekun był tak wdzięczny (za kamizelkę), że zaczął płakać
powiedział chłopiec

Brady zaprzyjaźnił się także z właścicielem Benny'ego.

Niedawno, z pomocą lokalnej społeczności, Brady stworzył park dla psów, który raz w tygodniu jest zamknięty dla publiczności, aby mogły tam trenować i bawić się psy policyjne. Chłopiec zapewnił w rozmowie z CNN, że będzie nadal pomagał policyjnym psom dzięki swej organizacji non profit.

Lubię widzieć uśmiech na twarzach ich opiekunów - dodał Brady.