RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Znów arbiter piłkarski podejrzany o korupcję

Publikacja: Czwartek, 21 września (10:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejna osoba podejrzewana o korupcję i ustawianie meczów – tym razem wrocławska policja zatrzymała sekretarza zarządu kolegium sędziowskiego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Wrocławska prokuratura, która rozpoczęła już przesłuchiwanie mężczyzny, tłumaczy, że podejrzenia dotyczą lat 90. Wówczas Grzegorz K. był sędzią pierwszoligowym, a także sędziował mecze pucharowe.

Do tej pory zatrzymano ponad 40 osób podejrzanych o korupcję w polskiej piłce nożnej. Wśród nich są m.in. sędziowie, działacze sportowi, prezesi klubów i piłkarze. Najpoważniejsze zarzuty postawiono Ryszardowi F., któremu prokuratura zarzuca założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: