To pierwsze tego typu kąpielisko w Polsce - mówią jego twórcy. Jego dodatkową zaletą jest cudowna panorama na Tatry z Giewontem na pierwszym planie. Na basen wybrał się nasz reporter Maciej Pałahicki.
Co ciekawe, olbrzymi basen początkowo miał służyć wyłącznie jako zbiornik do zaśnieżania tras narciarskich na Polanie Szymoszkowej. Jednorazowo może się w nim kąpać ok. 1000 osób.