Z powodu kontuzji Błaszczykowski nie wybiegł na murawę w meczu eliminacji MŚ 2014 z San Marino. Obawiano się, że piłkarz mógł zerwać mięsień przywodziciela prawej nogi, co na wiele tygodni wyłączyłoby go z gry. Po badaniach okazało się jednak, że uraz jest mniej poważny: Błaszczykowski jedynie naciągnął mięsień.
Polak z pewnością nie zagra w sobotnim meczu Bundesligi z VfB Stuttgart, ale Borussia ma wciąż nadzieję, że zawodnik będzie w stanie wyjść na boisko w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Malagą.
RMF FM / "Kicker"