RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sebastian Vettel odchodzi z teamu Red Bull

Publikacja: Sobota, 4 października (09:23) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1, kierowca zespołu Red Bull Racing Niemiec Sebastian Vettel po sezonie 2014 odejdzie z teamu. Vettel jeździł w barwach Red Bull od 2009 roku.

W ciągu sześciu sezonów zdobył cztery tytuły mistrza świata z rzędu, wygrał 38. wyścigów Grand Prix, 44. razy wywalczył pole position.  

Na razie 27-letni kierowca nie ogłosił, jakie ma plany sportowe na przyszłość.

Vettela w ekipie Red Bull zastąpi Rosjanin Daniił Kwiat, aktualnie kierowca Toro Rosso.

(mpw)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: