RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na Mundial tylko piłkarze ze zdrowym sercem

Publikacja: Niedziela, 26 czerwca (19:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szczegółowe zaświadczenia, potwierdzające brak u piłkarzy problemów zdrowotnych z sercem, będą musiały przedstawić wszystkie drużyny, biorące udział w przyszłorocznym Mundialu w Niemczech.

Taką decyzję podjęła FIFA w drugą rocznicę śmierci kameruńskiego piłkarza Marca-Viviena Foe, który zasłabł podczas meczu Pucharu Konfederacji z Kolumbią w Lyonie. Foe zmarł w szpitalu. Także w ostatnim czasie zaczęły się mnożyć przypadki śmierci piłkarzy właśnie na skutek problemów z sercem.

Badania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik diagnostycznych mają pomóc wykrywać u piłkarzy wszelkie zaburzenia, które mogłyby zagrażać ich życiu.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: