RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MŚ w Oslo: Kibice wciąż mogą kupić bilety

Publikacja: Wtorek, 22 lutego (15:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Organizatorzy mistrzostw świata w Oslo poinformowali, że kibice wciąż mogą kupić bilety. W kasach pozostało jeszcze 70 tysięcy wejściówek. Impreza rozpocznie się jutro. Pierwsze komplety medali zostaną rozdane w czwartek.

Sztafeta mężczyzn w biegach to na razie jedyna konkurencja, na którą rozeszły się wszystkie z 28 tysięcy wejściówek. Tematem biletów, a zwłaszcza ich cen, zajmują się często lokalne media. Według ich kalkulacji wejściówki są dwa razy droższe niż podczas narciarskich MŚ w Trondheim w 1997 roku i to po uwzględnieniu inflacji.

Najtańsze bilety dla dorosłych kosztują 305 koron (150 zł), najdroższe - 795 koron (400 zł), a tzw. miejsca dla VIP-ów - 2100-3200 koron (1050-1600 zł).

Zdaniem gazety "Verdens Gang", gdyby udało się sprzedać wszystkie 300 tysięcy biletów, impreza przyniesie o wiele większy zysk niż planowano.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: