RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mistrzyni olimpijska w biegach była na dopingu

Publikacja: Środa, 6 października (20:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na sześć miesięcy została zdyskwalifikowana mistrzyni olimpijska i świata w biegu na 100 metrów Shelly-Ann Fraser. Powód: stosowanie niedozwolonego środka. W organizmie 23-letniej Jamajki wykryto oxycodon - składnik leków przeciwbólowych.

Test antydopingowy przeprowadzono 23 maja podczas zawodów Diamentowej Ligi w Szanghaju. Początkowo nałożono na lekkoatletkę karę dwóch lat zakazu startu w zawodach. Jednak na wniosek narodowego związku została ona skrócona i zakończy się 7 stycznia. Fraser przed wylotem do Chin miała mieć silne bóle zęba. Jej trener miał jej podać lek przeciwbólowy.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: