RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

ME: Błaszczyk srebrnym medalistą

Publikacja: Niedziela, 1 kwietnia (16:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lucjan Błaszczyk i Chorwat Tan Ruiwu zostali srebrnymi medalistami w grze podwójnej odbywających się w Belgradzie mistrzostw Europy tenisistów stołowych.

W finale polsko-chorwacki duet przegrał z Niemcami Timo Bollem i Christianem Suessem 1:4 (11:8, 8:11, 4:11, 7:11, 10:12).

W półfinale Błaszczyk i Ruiwu pokonali Rosjan Dmitrija Mazunowa i Aleksieja Smirnowa 4:2 (12:10, 9:11, 7:11, 11:8, 11:9, 11:7).

32-letni Błaszczyk po raz trzeci zagrał w finale ME w deblu. Dotychczas przegrywał w najważniejszych pojedynkach mistrzostw kontynentu. Tak było w 1996 roku w Bratysławie, kiedy występował z nieżyjącym już Andrzejem Grubbą, oraz sześć lat później w Zagrzebiu, gdy grał z Tomaszem Krzeszewskim.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: