Piotr Duda, Tadeusz Chwałka i Jan Guz – liderzy trzech central związkowych, które organizowały zakończone w sobotę dni protestu w Warszawie – zapowiedzieli, że nie przyjdą na piątkowe posiedzenie Komisji Trójstronnej. Do wzięcia w nim udziału wzywał związkowców minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Warunkiem powrotu strony związkowej do jakichkolwiek rozmów jest wycofanie ostatniej nowelizacji kodeksu Pracy oraz odwołanie ze stanowiska przewodniczącego Komisji Trójstronnej i ministra pracy pana Władysława Kosiniaka-Kamysza - napisali związkowi liderzy we wspólnym oświadczeniu. Ponieważ żaden z tych warunków nie został spełniony, skierowane do nas zaproszenie jest bezprzedmiotowe - podkreślili.

Posiedzenie Komisji Trójstronnej zaplanowane jest na godz. 11 w piątek. Jego tematem ma być informacja Ministerstwa Finansów na temat projektu budżetu na przyszły rok.

Związkowcy ostatni raz uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Trójstronnej 26 czerwca. Opuścili je jednak, skarżąc się na pozorowany dialog i mimo kolejnych zaproszeń nie wrócili do rozmów z rządem.

(mn)