Na miesiąc został aresztowany 42-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą (Lubuskie), który miał uwięzić i zmuszać do seksu mieszkankę pobliskiej Witnicy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Słubicach przedstawiła Gabrielowi S. sześć zarzutów, w tym gwałtu, bezprawnego pozbawiania wolności i gróźb karalnych. We wtorek na jej wniosek mężczyzna został tymczasowo aresztowany na miesiąc.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski dodał, że po odczytaniu zarzutów mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Wyparł się jedynie posiadania ostrej amunicji, którą funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu.

Z ustaleń śledczych wynika, że po nawiązaniu znajomości przez internet kobieta przyjechała na spotkanie do mieszkania podejrzanego. Tam miała zostać przez niego skrępowana i zgwałcona. Ponadto mężczyzna zagroził jej, że opublikuje w sieci film nagrany kamerą podczas tych wydarzeń, miał także grozić jej śmiercią.

Kobieta, wykorzystując chwilę nieuwagi oprawcy, zdołała zadzwonić do męża, który natychmiast powiadomił policję. Gabriela S. zatrzymali w jego mieszkaniu policyjni antyterroryści.

W środę przed południem o sprawie napisała "Gazeta Wyborcza". 

(j.)