Gazeta kilka dni temu pisała, że w najbliższych tygodniach do cywila może odejść nawet 30 generałów, w tym szefowie zarządów Sztabu Generalnego i dowódcy ze wszystkich rodzajów wojsk. Jeszcze więcej dymisji będzie wśród niższych rangą oficerów. Wszyscy obawiają się o wysokość emerytur. Do tej pory wnioski złożyło prawie 3 tys. osób. W polskiej armii służy ok. 100 tys. żołnierzy.
Nieoficjalnie wiadomo, że minister Bogdan Klich poprosił kadrowców ze wszystkich rodzajów wojsk, by sporządzili mu szczegółowe raporty na temat skali ewentualnych odejść oficerów z armii.