Słynny warszawski supersam z filmu Stanisława Barei "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" zostanie zlikwidowany. Na jego miejscu powstanie apartamentowiec. Nad decyzją o wyburzeniu sklepu ubolewają zarówno kinomani, jak i mieszkańcy Powiśla.

Mieszkańcom jest przykro, ponieważ lubili tu kupować i to nie tylko dlatego, że w sklepie było niedrogo. Supersam na ulicy Solec to filmowy symbol PRL-u. Kierownika tego właśnie sklepu grał w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" Janusz Gajos. To on decydował, czyje zdjęcie zawiśnie na słynnej tablicy " Tych klientów nie obsługujemy".

To jemu również poskarżył się klient, że sprzedawczyni podała mu kurczaka brudną ścierką, by w odpowiedzi usłyszeć "Od tego jest ścierka, żeby była brudna". Również w tym filmie, w kolejce, pada słynne "Pan tu nie stał" i równie znana odpowiedź, by protestujący poszedł pod kolumnę Zygmunta i tam to powiedział.

W nowych planach zagospodarowania okolicy nie ma tego sklepu, ponieważ nie ma sensu go remontować i taniej będzie go wyburzyć. Tak, jak kiedyś rządził pan kierownik, tak dzisiaj rządzą brutalne prawa rynku.