Zmiany w terminach remontów na ulicach Krakowa. Decyzja zapadła po wczorajszym spotkaniu prezydenta Majchrowskiego ze służbami odpowiedzialnymi za utrudnienia w mieście.

Zmiany w terminach remontów na ulicach Krakowa. Decyzja zapadła po wczorajszym spotkaniu prezydenta Majchrowskiego ze służbami odpowiedzialnymi za utrudnienia w mieście.
Krakowskie ulice zostały we wtorek sparaliżowane /Jacek Skóra /RMF FM

Przed południem otwarty ma być przejazd ul. Kopernika, która jest zamknięta na wysokości wiaduktu kolejowego. Przesunie się też termin przebudowy wiaduktu na ul. Łokietka. Planowo miała być ona zamknięta w ten weekend, ale ZIKiT chce najpierw poczekać do przyszłego tygodnia, gdy zakończy się remont na Wrocławskiej. Tam prace mają być prowadzone tylko w nocy, by jak najmniej utrudniać życie kierowcom.

Od poniedziałku przejedziemy już dwoma pasami na ul. KonopnickiejBora-Komorowskiego, a pod koniec przyszłego tygodnia przejezdne będzie skrzyżowanie Pawiej z Westerplatte.

Lepsze ma być także oznakowanie remontów. Krakowska drogówka apelowała o to do ZIKiT-u zaraz po zamknięciu ul. Grzegórzeckiej w stronę Dietla, gdy wielu kierowców nie zdawało sobie sprawy z remontu. Wówczas policjanci uruchomili drogowy posterunek przy Hali Targowej.

Do piątku powinny zakończyć się również prace przy asfaltowaniu ul. Stella-Sawickiego.

Na ul. Mackiewicza pozostała do wylania ostatnia warstwa asfaltu. Prace prowadzone będą w nocy z czwartku na piątek i nie wpłyną na płynność ruchu samochodowego.

Z kolei na ul. Glogera prace prowadzone będą nocą i rozpoczną się 10 października. Ratusz podkreśla, że zawężenie jezdni nie wpłynie na płynność ruchu.

Wczoraj prezydent Krakowa Jacek Majchrowski napisał na Facebooku, że zażądał wyjaśnień w sprawie wtorkowej sytuacji na krakowskich ulicach. Miasto zostało wtedy sparaliżowane. W centrum zamknięto m.in. przejazd ulicą Grzegórzecką w stronę ulicy Dietla, ruch utrudniało także zwężenie na ulicy Wrocławskiej przy wiadukcie kolejowym. 

(mpw)