"Spekulacje medialne o dzisiejszych zmianach w rządzie to albo efekt plotek, albo celowe sianie zamętu" - tweeta o takiej treści opublikował po południu wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin. O tym, że już dzisiaj planowana jest wymiana kilku ministrów, doniosła przed południem, powołując się na swe nieoficjalne ustalenia w źródłach zbliżonych do kierownictwa PiS, Polska Agencja Prasowa. Uroczystość powołania rządu Mateusza Morawieckiego rozpocznie się w Pałacu Prezydenckim o 17:00.

PAP informowała, że według jej nieoficjalnych informacji wczoraj miała miejsce wielogodzinna rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Mateuszem Morawieckim, w trakcie której omawiane były szczegóły rekonstrukcji rządu i zapadła decyzja, że niektóre zmiany nastąpią już dzisiaj, a kolejne mogą mieć miejsce w styczniu.

Wicepremier Jarosław Gowin zdaje się wprost zaprzeczać tym doniesieniom.

Spekulacje medialne o dzisiejszych zmianach w rządzie to albo efekt plotek, albo celowe sianie zamętu. Spokojnie. Wszystko pod kontrolą - napisał Gowin na Twitterze:

Według pierwotnych doniesień, które potwierdzają również najnowsze ustalenia dziennikarza RMF FM Mariusza Piekarskiego, nominacje dostanie dzisiaj cały gabinet Beaty Szydło, zaś poważniejszych zmian w rządzie należy spodziewać się dopiero w styczniu.


(e)