Złodzieje włamali się do mieszkania Jerzego Nowosielskiego. Ukradli kilka obrazów zmarłego w poniedziałek artysty - dowiedział się reporter RMF FM Marek Balawajder.

Włamanie zauważyła nad ranem kobieta, która opiekuje się domem. Kiedy przyszła, zobaczyła wyważone boczne okno. Po wejściu do środka były już pewna, że doszło do włamania - dom był splądrowany. Na razie pewne jest, że złodzieje zabrali kilka tzw. ołtarzowych ikon. Mogą być one warte ponad 200 tys. zł.

Niewykluczone, że zrabowano również obrazy. Na razie nie wiadomo co jeszcze mogło zostać skradzione. W swoim domu Nowosielski miał też pracownię, gdzie trzymał część gotowych lub nieukończonych prac. Ceny prac zmarłego mistrza wahają się od kilku do kilkuset tysięcy złotych.

Artysta zmarł 21 lutego, miał 88 lat. Pogrzeb odbędzie się w Krakowie w najbliższą sobotę. Nowosielski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 od nabożeństwa za zmarłych w krakowskiej cerkwi prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Szpitalnej.