RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zimne kaloryfery w Lesznie i Kielcach

Publikacja: Czwartek, 2 grudnia (09:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z powodu awarii sieci około 30 tys. mieszkańców Leszna w Wielkopolsce ma w domach zimne kaloryfery. W swoich domach marznie także jedna trzecia mieszkańców Kielc.

W Lesznie prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia sieci na połączeniu zaworów z rurociągami. Naprawa może potrwać nawet kilka godzin. Ciepła pozbawiony jest m.in. miejscowy szpital.

W Kielcach przyczyną chłodu w domach jest usterka głównej magistrali zasilającej. Problem dotyczy śródmieścia i osiedli w zachodniej części miasta - Ślichowice, Pod Dalnią, Podkarczówka, Czarnów oraz Osiedla Jagiellońskiego. Rozpoczęto już prace przy usuwaniu awarii.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: