Na drogach w Zachodniopomorskiem, Warmińsko-Mazurskiem, Kujawsko-Pomorskiem i na Pomorzu od niedzielnego popołudnia panują bardzo trudne warunki do jazdy. Meteorolodzy ostrzegają, że padający śnieg, gołoledź i silny wiatr dadzą się kierowcom we znaki także przez noc i poniedziałkowy poranek.

W niedzielne popołudnie na drogi Warmii i Mazur wyjechało prawie 30 solarek i pługów. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnili, że ta liczba będzie się systematycznie zwiększać w miarę pogarszania się pogody. Obecnie śnieg pada w całym regionie. Miejscami - np. w Olsztynie - są to bardzo intensywne opady. Błoto pośniegowe zalega na prawie wszystkich drogach krajowych przebiegających przez region, m.in. na DK nr 15 Nowe Miasto Lubawskie - Lubawa, DK nr 16 Iława - Ostróda, DK nr 51 Olsztynek - Ostróda, DK nr 53 Jedwabno - Szczytno oraz DK nr 7 Ostróda - Olsztynek. Policja prosi kierowców o ostrożną jazdę. i informuje, że od godz. 17 na terenie województwa doszło do co najmniej 6 wypadków spowodowanych zbyt szybką jazdą.

Intensywnie padający śnieg utrudnia jazdę również po zachodniopomorskich drogach. Na większości krajowych tras w regionie zalega błoto pośniegowe. Do pracy wysłano kilkadziesiąt pługów i pługosolarek.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje, że śnieg może tam padać aż do północy, a grubość pokrywy śnieżnej może wynieść nawet 15 cm. Eksperci ostrzegają też przed silnym wiatrem, który może powodować zawieje i zamiecie.

Opadów śniegu trzeba się spodziewać na północy Polski także w poniedziałek. Meteorolodzy alarmują, że może tam pojawić się także marznący deszcz powodujący gołoledź. Nie wykluczają też wystąpienia zawiei i zamieci śnieżnych. 

Jesteście w trasie? Do Waszej dyspozycji jest Gorąca Linia RMF FM! Czekamy na sygnały o wypadkach i utrudnieniach, filmy i zdjęcia pokazujące, jak ciężko jeździ się po drogach północnej części kraju.

(MN)