Podczas meczu żużlowego Falubazu Zielona Góra z Unibaxem Toruń policja zatrzymała 32-latka, który wybrał się na te zawody wbrew zakazowi udziału w imprezach masowych. Grozi mu do 3 lat więzienia - poinformowała Lidia Kowalska z zielonogórskiej policji.

Zgodnie z wcześniejszą decyzją sądu, mężczyzna - zamiast iść na mecz - powinien stawić się w komisariacie policji. Teraz czeka go kolejna wizyta w sądzie, który może zastosować znacznie surowszą karę niż poprzednio - powiedziała Kowalska.

Nie był to jedyny incydent, do którego doszło podczas niedzielnego meczu żużlowego w Zielonej Górze. Policja zatrzymała na stadionie 30-letniego mieszkańca tego miasta, który po pijanemu awanturował się z pracownikami ochrony. Mężczyzna, który miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie, trafił do izby wytrzeźwień. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozi mu grzywna w wysokości nie niższej niż 2 tys. zł.

Na inaugurację ekstraligi żużlowej Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał Unibax 50:40. Mecz obejrzało ok. 12 tys. kibiców.