"Najpierw był atak na Mariusza Błaszczaka, był wniosek o jego odwołanie. Kiedy to się opozycji nie udało, zaczął się atak na mnie. Jest próba podzielenia mnie i ministra Błaszczaka" - mówi, w odpowiedzi na pytania słuchaczy, gość Kontrwywiadu RMF FM, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. "To się nie uda. Żadnych marzeń panowie!" - dodaje. Zieliński deklaruje, że współpraca między szefem a wiceszefem MSWiA jest „wyśmienita”. "Znamy się z ministrem Błaszczakiem od dawna. Nie ma żadnego rozdźwięku i różnicy zdań" - deklaruje polityk.

Jarosław Zieliński, pytany przez słuchaczy o dostęp do broni, odpowiada: "Reglamentowany dostęp do broni jest w naszych warunkach konieczny". To państwo powinno zapewnić bezpieczeństwo. Nie możemy doprowadzić do tego, żeby dać każdemu broń i żeby każdy bronił się sam - uważa wiceszef MSWiA. Jego zdaniem ani pełne rozbrojenie, ani powszechny dostęp nie są dobrym rozwiązaniem. Dyrektywa Komisji Europejskiej autorstwa Elżbiety Bieńkowskiej? Dotyczy ona między innymi tego, żeby broń, która jest używana do celów historycznych, była przewiercona, pozbawiona możliwości użycia - mówi gość RMF FM. Dodaje, że w takim przypadku broń traci swoją wartość, więc pomysł jest dyskusyjny.

Gość RMF FM był również pytany o list byłego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza do obecnego - Mariusza Błaszczaka. Minister sprawiedliwości zawiesił wykonanie kary wobec mężczyzny, który pobił policjanta. Nie ma działań, ani zamiaru, żeby ktoś osłaniał przestępców, a szykanował i krzywdził uczciwych ludzi - mówi Jarosław Zieliński. Dodaje, że Sienkiewicz to "osoba niezwykle bezczelna". To on upolitycznił policję, to z jego nazwiskiem wiąże się niewyjaśniona sprawa spalenia budki strażniczej, to z jego nazwiskiem wiąże się nastawianie policji przeciwko środowiskom patriotycznym i prawicowym - uważa gość RMF FM. Dodaje, że teraz, gdy rządzi PiS, nie ma zamieszek i zajść, bo policja zapewnia bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom zgromadzeń, jeśli nie łamią oni prawa.

Likwidacja Służby Celnej? Wiceszef MSWiA odpowiada, że nikt nie zamierza jej likwidować. Jest zapowiadany projekt Ministerstwa Finansów dotyczący tworzenia, Krajowej Administracji Skarbowej i w ramach tego projektu może nastąpić pewne przekształcenie Służby Celnej - tłumaczy Zieliński. Bardzo zależy nam na tym, żeby służba celna była zachowana - dodaje.

Pytany o to, czy możliwe jest, żeby Mateusz Morawiecki został premierem, odpowiada, że "premierem jest Beata Szydło i nikt nie zamierza tego podważać". Zieliński uważa, że współpraca pomiędzy premier i wicepremierem jest bardzo dobra i zgodna.

Wiceminister odpowiada również na pytania o CBA, ITD, służby i interwencję policji w Białymstoku.

Zobacz, jak Jarosław Zieliński odpowiadał na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM