Na jednej z internetowych stron islamskich radykałów umieszczono film pokazujący egzekucję amerykańskiego jeńca. Mężczyźnie odcięto głowę. To odwet za znęcanie się nad irackimi więźniami – mówi głos na taśmie.

Nagranie jest kiepskiej jakości. Widać na nim jednak pięciu mężczyzn w chustach i czarnych maskach, stojących za związanym mężczyzną.

Amerykanin siedzi na krześle, przedstawia się jako Nick Berg. Jestem synem Michaela, mam brata i siostrę - Davida i Sarę. Mieszkam w Filadelfii - mówi.

Jeden z Irakijczyków odczytuje oświadczenie, w którym zapowiada zemstę za torturowanie irackich jeńców. Po czym z okrzykami Allah Akbar (Allah jest wielki) terrorysta ścina głowę Amerykanina.

Chwilę później zostaje ścięty. Jego głowę egzekutorzy trzymają przez pewien czas przed kamerą. Jednocześnie grupa powiązana z al-Qaedą zapowiada więcej egzekucji tego rodzaju.

Nie potwierdzono na razie autentyczności nagrania. Na stronie internetowej, na której opublikowano film znajduje się też wyjaśnienie, że tej makabrycznej zbrodni dopuścił się Abu Musab al-Zarqawi, dowódca al-Qaedy w Iraku.