Prokuratura zajmie się sprawą sobotniej manifestacji narodowców w śródmieściu Katowic. Chodzi o demonstrację, w czasie której na symbolicznych szubienicach powieszono zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj rano policja wysłała śledczym zebraną w tej sprawie dokumentację.

Jak donosi reporter RMF FM Marcin Buczek, najważniejsze wśród materiałów, które dostała prokuratura, są nagrania zrobione w czasie manifestacji przez policjantów: został na nich zarejestrowany najistotniejszy fragment demonstracji, czyli stojące przed pomnikiem Wojciecha Korfantego szubienice, na których wiszą zdjęcia polityków.

Za szubienicami stoi kilka osób - jak usłyszał nasz dziennikarz od jednego z policjantów: ustalono już, kto to jest. Te dane również zostały przesłane prokuraturze.

Śledczy będą teraz musieli przeanalizować przekazany im przez policję materiał i zdecydować, czy będzie w tej sprawie wszczęte śledztwo, a jeśli tak, to jakie zarzuty można postawić i ewentualnie komu.

Złożenie doniesienia ws. demonstracji zapowiada już m.in. Komitet Obrony Demokracji.

Wicepremier Gliński: Takie akcje nie są mądre

Manifestację narodowców skrytykował dzisiaj we wpisie na Twitterze wicepremier Piotr Gliński.

Akcje takie jak ta z Katowic nie są mądre i źle służą polskiej demokracji. Niezależnie od złych emocji wywołanych donosami na własny kraj - napisał.

(e)