Łódzcy policjanci zatrzymali ośmiu pseudokibiców podejrzanych o udział w bójce bojówek kilku klubów piłkarskich. Doszło do niej w kwietniu w centrum Bełchatowa. Grożą im kary do trzech lat więzienia.

Zatrzymani mają od 17 do 36 lat. Są to mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, łaskiego i województwa świętokrzyskiego - pseudokibice należący do bojówek Widzewa Łódź, GKS Bełchatów oraz Wisły Sandomierz.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Grozi za to kara do trzech lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochód jednego z pseudokibiców.

To kolejni zatrzymani w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim. Dotąd zarzuty usłyszały 22 osoby.

Do pierwszych zatrzymań doszło w czerwcu. W ręce policjantów wpadło wówczas 11 mieszkańców powiatu bełchatowskiego w wieku od 20 do 31 lat, w tym jedna kobieta. Według śledczych grupą przestępczą kierował 31-letni mieszkaniec Bełchatowa. Podczas przeszukań znaleziono wówczas m.in. narkotyki.

Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie. 

(mpw)