RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Za granicą posłodzą polskim cukrem

Publikacja: Wtorek, 8 lutego (04:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Notowania cukru na rynkach światowych biją rekordy, dlatego Krajowa Spółka Cukrowa, która ma 39 proc. udziału w polskim rynku, chce rozpocząć działalność za granicą - informuje "Parkiet".

W ciągu trzech lat spółka chce produkować dwa razy więcej cukru niż obecnie, czyli ok. milion ton. Stąd zagraniczne plany. Kosztem 200 mln zł polski koncern chce przejąć cukrownię w Mołdawii. W kręgu zainteresowania są jeszcze Bałkany i Ameryka Południowa.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: