Awaria wyciągu w Krynicy na stoku Słotwiny-Azoty sprawiła, że 100 osób zawisło w powietrzu na krzesełkach. Z pomocą ruszyli im strażacy i ratownicy górscy. Narciarzy udało się bezpiecznie ewakuować. Informację o awarii dostaliśmy od słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Stok Słotwiny-Azoty to jeden z większych wyciągów w Krynicy. Z powodu awarii na krzesełkach wyciągu utknęło dokładnie 101 osób.

Rzecznik małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka poinformował, że w ewakuacji narciarzy brało udział 16 zastępów straży pożarnej, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Nowego Sącza oraz ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania prowadzone są technikami alpinistycznymi oraz przy użyciu drabin.  

Osoby, które były nisko nad ziemią udało się szybko ewakuować używając tylko drabin. Ci wyżej zwieszeni musieli dłużej poczekać na specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego z Nowego Sącza.

Nikomu z ewakuowanych nic się nie stało.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną awarii wyciągu. Reporter RMF FM Maciej Grzyb dowiedział się, że około godziny 13:00 w całych Słotwinach zabrakło prądu. jednak tylko na Azotach nie udało się uruchomić awaryjnego zasilania.