Dyrektor departamentu kontroli w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stracił stanowisko - dowiedział się reporter RMF FM. CBA stwierdziło, że złamał ustawę antykorupcyjną.


Agenci CBA stwierdzili, że Leszek Szymański będąc dyrektorem ważnego departamentu Agencji, wbrew przepisom zasiadał w zarządzie Stowarzyszenia Doradców na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ustaliliśmy bezspornie, że pan dyrektor w czasie, gdy był dyrektorem departamentu kontroli prowadził równocześnie działalność gospodarczą i tym naruszył ustawę antykorupcyjną - tłumaczy Jacek Dobrzyński z CBA.

Dyrektor Szymański przyznał, że dopuścił się - jak to ujął niedbalstwa i nie dopełnił obowiązków prawnych. Zaznaczył jednak, że nie działał w Stowarzyszeniu i nie doszło do konfliktu interesów. Szefostwo ARiMR podkreśla jednak, że nawet takie uchybienie musi skutkować odwołaniem. Był dyrektorem kontroli w Agencji, która rocznie wypłaca rolnikom miliardy złotych - usłyszał reporter RMF FM od jednego z wiceprezesów ARiMR.

(mpw)