Pięć osób zginęło, a jedna została ranna w wypadku na krajowej "6". Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką w pobliżu Słupska - między miejscowościami Nowa Dąbrowa a Karznica w Pomorskiem - informuje Robert Czerwiński ze słupskiej policji.


Ze wstępnych informacji przekazanych przez policję wynikało, że do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania. Kolejne informacja mówi jednak o czołowym zderzeniu. To samochód osobowy, jadący od Słupska, miał zjechać na przeciwległy pas ruchu. 

Pięć ofiar wypadku to pasażerowie osobówki: trzech mężczyzn i dwie kobiety w wieku 20-30 lat. To mieszkańcy powiatu chojnickiego. Ciała ofiar były uwięzione w samochodzie. Strażakom udało się już je wydobyć.

Kierowca tira został zabrany do szpitala. Nie odniósł jednak poważniejszych obrażeń. Jest natomiast w ciężkim stanie psychicznym - dodał Czerwiński. Mężczyzna był trzeźwy, przesłuchują go policjanci. 

Na miejscu wypadku pojawił się prokurator. Razem z policjantami bada, jak doszło do tragedii. 

Krajowa "6" przez kilka godzin była całkowicie zablokowana w miejscu wypadku. Ruch przywrócono dopiero późnym wieczorem.

 (mal)