Na drodze numer 22 w pobliżu Lemierzyc w województwie lubuskim autobus z rosyjskimi turystami zjechał na pobocze. Jak poinformował Łukasz Kostkiewicz z lubuskiej policji, w wypadku jedna osoba została ranna i karetka zabrała ją do szpitala.

Do wypadku doszło około godz. 14 na odcinku drogi numer 22 między Lemierzycami a Słońskiem. Tam też kierowcy mogą natrafić na utrudnienia. Na miejscu pracują służby ratownicze i policja.

Autokarem, wynajętym z jednej z firm w Suwałkach, jechali uczestnicy wycieczki z Kaliningradu do Niemiec - w sumie 28 pasażerów i dwóch kierowców. W wypadku jedna osoba została ranna, pogotowie zabrało ją do szpitala. Pozostałe doznały niegroźnych obrażeń - chodzi o drobne potłuczenia - powiedział Kostkiewicz.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca autobusu stracił orientację podczas intensywnego deszczu, zjechał na pobocze; pojazd wpadł do rowu i przechylił się.

Wójt Słońska przygotował dla podróżnych miejsca w szkole w Lemierzycach, gdzie zaczekają na przyjazd autokaru, który zabierze ich w dalszą podróż.