Na 12 lat więzienia skazał łódzki sąd 35-latka, który wykorzystywał seksualnie swoją córkę, a synowi pokazywał pornografię. Skazany dostał również 15-letni zakaz kontaktowania się z własnymi dziećmi.

Jak poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi został skierowany do sądu w czerwcu ubiegłego roku.

Sposób działania oskarżonego był wyjątkowo drastyczny. Wszystko wskazuje na to, że wykorzystywał seksualnie córkę, stosując przemoc psychiczną, a także odurzając ją poprzez przykładanie do ust tkaniny nasączonej eterem, acetonem i wybielaczem do ubrań. Tym samym narażał dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - podkreślił prokurator.

Śledczy ustalili, że 35-latek dopuszczał się tych czynów od jesieni 2013 do listopada 2015 roku.

Jak zaznaczył Kopania, był to drugi w ostatnim czasie surowy wyrok wydany przez Sąd Okręgowy w Łodzi wobec ojca oskarżonego o wykorzystywanie seksualne dziecka. W pierwszym oskarżonym był 45-latek, zaś pokrzywdzoną jego małoletnia córka. Sąd skazał go na 8 lat więzienia i 10-letni zakaz kontaktowania się z córką.


(e)