Kierowca złamał jednocześnie: zakaz wyprzedzania, przejechał podwójną linię ciągłą i wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ponadto zamiast dopuszczalnej "pięćdziesiątki" jechał z prędkością 119 km/h.
Zatrzymanym do kontroli kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec Łodzi. Żeby móc znowu zasiadać za kółkiem będzie musiał zdać ponowny egzamin na prawo jazdy.