Od kilku tygodni na oddziale lubelskiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego przebywa wycieńczony, 6-letni chłopiec. Dziecko nie rozwija się prawidłowo, lekarze podejrzewają u niego kilka chorób. Prokuratura w Zamościu sprawdza, kto doprowadził 6-latka do takiego stanu - informuje "Dziennik Wschodni".

Jak podaje gazeta, o sprawie dowiedziała się z anonimowego maila. Informator przekazał w nim, że na oddziale ogólnopediatrycznym przebywa chłopiec, który został przywieziony do szpitala w stanie skrajnego wygłodzenia. "Personelowi zabroniono udzielania jakichkolwiek informacji mediom na temat stanu dziecka" - dodano.

Sam szpital sprawy nie komentuje. Jak powiedziała w rozmowie z gazetą Agnieszka Osińska, rzeczniczka szpitala, placówka "nie jest do tego uprawniona".

Prokuratura poinformowała natomiast, że 6-letni pacjent szpitala pochodzi z powiatu biłgorajskiego; trafił tam w drugiej połowie kwietnia.

"Dziennik Wschodni" podaje, że dziecko najpierw trafiło do szpitala w Tomaszowie Lubelskim - przywiózł je ojciec. Stamtąd dziecko zostało przetransportowane do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Wtedy lekarze powiadomili o sprawie prokuraturę.

Sprawa nadal jest badana


U dziecka stwierdzono niską masę ciała oraz pewne opóźnienia w rozwoju fizjologicznym - mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu, z którym rozmawiali dziennikarze gazety. Lekarze podejrzewali również kilka chorób.

W sprawie wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić, jak rodzina opiekowała się chłopcem. Sprawdzamy, czy nie doszło na narażenia dziecka na ciężki uszczerbek na zdrowiu - wyjaśniał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Sitarz. Jest to postępowanie w sprawie, a nie przeciwko komuś. Na obecnym etapie wciąż zbieramy dokumentację medyczną - podkreślił.

"Z nieoficjalnych informacji wynika, że ojciec dziecka został już przesłuchany. Prokuratura nie zdradza jednak, czy mężczyzna złożył jakieś wyjaśnienia. Pierwszych konkretnych ustaleń w śledztwie można się spodziewać pod koniec maja" - podaje gazeta.

Więcej na stronie dziennikwschodni.pl

(abs)