W czwartek odbędzie się pogrzeb ośmioosobowej rodziny, która zginęła w wybuchu gazu w Szczyrku. Do tragedii doszło 4 grudnia.

Msza żałobna rozpocznie się 19 grudnia w południe w miejscowym kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - podały władze Szczyrku. Dwie godziny przez rozpoczęciem mszy zaplanowano modlitwę za zmarłych w kaplicy przy tym kościele. Po mszy ofiary spoczną na miejscowym cmentarzu.

W poniedziałek rano bielska prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie tragedii, poinformowała o zakończeniu identyfikacji wszystkich ofiar wybuchu gazu. Eksplozja zabiła osiem osób, wśród nich czworo dzieci. Zakończenie sekcji zwłok i identyfikacji otworzyło możliwość wydania zwłok rodzinie. Po południu ogłoszono datę uroczystości pogrzebowych.

Jak poinformowały władze Szczyrku, na czas trwania pogrzebu w kościele parafialnym zostanie wyznaczona strefa dla najbliższej rodziny zmarłych. "Bardzo prosimy o wyrozumiałość i niezajmowanie oznakowanych miejsc" - podał Urząd Miasta.


Prokuratura bada okoliczności tragedii


Po wybuchu gazu bielska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Prokuratura czeka na pisemne opinie powołanych w tej sprawie biegłych z zakresu fizykochemii, budownictwa, gazownictwa, geodezji i geologii.

Śledczy potwierdzili, że jest związek między wybuchem gazu w Szczyrku a pracami budowlanymi prowadzonymi pod ulicą, przy której stał zniszczony dom. Podczas oględzin georadarem ujawniono miejsce przerwania gazociągu, które później zostało odsłonięte i poddane szczegółowym oględzinom.