"Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka". 11 listopada, w dniu święta niepodległości, zapraszamy Was do wzięcia udziału w patriotycznej akcji RMF FM i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

"Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka". 11 listopada, w dniu święta niepodległości, zapraszamy Was do wzięcia udziału w patriotycznej akcji RMF FM i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Marszałek Józef Piłsudski schorowany i zmęczony wyjechał na portugalską wyspę Madera, aby podratować zdrowie. Na zdj. relaks przy układaniu pasjansa /CAF /PA /

Podczas pikniku w Sulejówku będziecie mogli m.in. wziąć udział w biciu rekordu na najdłuższą flagę. 11 listopada z czterech stron Polski do Sulejówka wyruszą reporterzy RMF FM. Będą podążali śladami miejsc ważnych dla odzyskania niepodległości kraju. Na każdym  przystanku swojej trasy będą rozdawali słuchaczom biało-czerwone ciastka "Niepodległościówki".

W samym Sulejówku obchody rozpoczną się o godz. 11. Wtedy też zostanie uruchomione stoisko w ramach akcji "Mamy Niepodległą!". Będziecie mogli m.in. wysłać do swoich bliskich unikatowe kartki pocztowe. Jedna z nich przedstawia banknot z Józefem Piłsudskim o nominale aż 5 milionów złotych.

Moc atrakcji na 11 listopada

Będziecie też mogli zrobić sobie zdjęcie w legendarnej czapce maciejówce, spróbować wojskowej grochówki, a także sprawdzić, czy któryś z Waszych przodków służył w słynnych Legionach. Każdy będzie też mógł obejrzeć dworek Milusin, w którym mieszkał marszałek Piłsudski.

Jedną z głównych atrakcji 11-listopadowej imprezy będzie oczywiście bicie rekordu na najdłuższą polską flagę. Szacujemy, że flaga będzie miała kilometr i 200 metrów. Owiniemy tą flagą całą enklawę historyczną, która jest związana z Józefem Piłsudskim i tymi, którzy walczyli o niepodległość w 1918 roku - powiedziała RMF FM Anna Osiadacz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Żeby wziąć udział w zabawie wystarczy przyjść i pomóc w trzymaniu flagi.

Razem z Wami tworzymy portret marszałka

Przed 11 listopada zachęcamy Was również do wzięcia udziału w naszej niecodziennej akcji. Wraz z Wami chcemy stworzyć niepodległościowy plakat Józefa Piłsudskiego ułożony z Waszych fotografii. Weźcie więc do rąk aparat fotograficzny i zróbcie sobie, lub swoim bliskim, patriotyczne zdjęcie:  z flagą, z godłem w tle, w narodowych barwach lub po prostu w miejscu, które nierozerwalnie wiąże się z historią Polski. Na Wasze zdjęcia czekamy do 3 listopada. Prześlijcie je za pomocą poniższej formatki.

Plakat przekażemy 11 listopada Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Już teraz zachęcamy Was do słuchania w Dniu Niepodległości Faktów RMF FM. Śledźcie także naszą stronę w internecie.