Rusztowanie remontowanej kamienicy wykorzystał mężczyzna ze Szczecina, by włamać się do mieszkania. Ukradł z niego pieniądze i kilka drogocennych rzeczy. Miał pecha, bo jego spacer po rusztowaniu zobaczył jeden z sąsiadów, który powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że po rusztowaniu przy jednej z kamienic przechadza się nieznajomy mężczyzna i słychać odgłos tłuczonej szyby. Mundurowi bardzo szybko przyjechali na miejsce i zauważyli podejrzanego, który wychodził już przez okno. Po chwili zatrzymali 26-latka.

Doświadczony złodziej

Okazało się, że szczecinianin wszedł po rusztowaniu ustawionym przy remontowanej kamienicy na piętro budynku i pod nieobecność lokatorów włamał się do mieszkania, skąd zabrał między innymi pieniądze, perfumy i biżuterię. Mężczyzna miał duże doświadczenie jako złodziej.

Mundurowi w trakcie potwierdzania tożsamości zatrzymanego ustalili, że jest on osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Obywatelska postawa sąsiada

Policjanci odzyskali skradzione mienie, a 26-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Szczecińska policja przypomina, że w każdym przypadku należy zgłaszać podejrzane sytuacji mundurowym.


Opracowanie: