Polska Organizacja Turystyczna zapowiada wyciągnięcie konsekwencji po kompromitującej wpadce na targach World Travel Market w Londynie. Na stoisku POT zaprezentowano zdjęcie Zamku Książ z podpisem wskazującym na to, że to zamek w Łańcucie. Obie budowle trudno pomylić, bo już na pierwszy rzut oka znacznie się różnią.

Wpadkę wychwycił i utrwalił na zdjęciu Rafał Wiernicki, prezes Zamku Książ. "Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej na WTM w Londynie - pierwsze wrażenie: brak jakiegokolwiek pomysłu na promocję. Dwa lata temu był Chopin i pola golfowe (sic!), rok temu były polskie czerwone korale i szczudlarz. W tym roku promowana jest głównie Małopolska i Wschód oraz Polish Vodka Association. Jednak największe moje zainteresowanie wzbudziło zdjęcie z zaprzyjaźnionego Łańcuta. Postprawdy dotarły nawet tutaj" - napisał na Facebooku.

O skomentowanie tej wpadki poprosiliśmy Polską Organizację Turystyczną. Był to jednorazowy błąd w druku, który nie został powielony w żadnych innych materiałach. Niezwłocznie po jego wykryciu, został on usunięty - zapewnił w odpowiedzi na pytania RMF FM Grzegorz Cendrowski, p.o. rzecznika prasowego POT. Dołożyliśmy już wszelkich starań, aby taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości - dodał. 

Czy ktoś odpowie za to niedopatrzenie? Konsekwencje wobec osoby odpowiedzialnej będą wyciągnięte po powrocie pracowników z targów w Londynie - stwierdził Cendrowski. Nie wyjaśnił, co konkretnie chce zrobić POT. 


WIĘCEJ O ZAMKU KSIĄŻ I ZAMKU W ŁAŃCUCIE ZNAJDZIECIE NA PORALU BAJECZNA POLSKA. ZAPRASZAMY>>>


Tak prezentuje się zamek w Łańcucie: 

A oto zamek Książ:
(mn)