​Jest wyrok w sprawie czterech osób oskarżonych o porwanie, maltretowanie i zgwałcenie 18-latka z Gdańska. Sąd skazał trzech mężczyzn i kobietę na od 4 do 6 lat więzienia.

Skazani to 3 młodych mężczyzn w wieku 23 i 24 lat oraz ich 18-letnia koleżanka. Porwali znajomego nastolatki, rówieśnika kobiety, a potem przez dobę wozili go w bagażniku. Wielokrotnie też bili nastolatka, przypalali papierosami i strzelali do niego z broni pneumatycznej.

Oskarżeni wielokrotnie także zgwałcili chłopaka. Do okrutnych przestępstw doszło jesienią 2016 roku.

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał właśnie wyrok w sprawie oprawców. Cztery osoby zostały skazane na od 4 do 6 lat więzienia. Oprócz kary pozbawienia wolności sąd orzekł, że skazani mają zapłacić poszkodowanemu łącznie 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Proces i uzasadnienie wyroku było niejawne. Spodziewać się należy jednak apelacji. Prokurator Maciej Stabiński już zapowiedział, że na pewno wystąpi o uzasadnienie na piśmie. Wyroku nie chciał komentować, ale z decyzji sądu raczej nie był zadowolony.

Mogę powiedzieć, że wyrok nie do końca uwzględnia stanowisko prokuratora, dlatego tym bardziej w tym zakresie wyrok będzie analizowany - mówił Staniński.

(az)