​Policjanci drogówki z Krosna Odrzańskiego w woj. lubuskim pomogli przyszłej mamie na czas dotrzeć do szpitala. Kobieta ze swoim mężem jechała do porodu, ale na ich drodze stanęli kolarze. Problem został rozwiązany dzięki eskorcie radiowozu - poinformowała w poniedziałek Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Do wydarzenia doszło w niedzielę. Tego dnia w mieście i jego okolicy odbywała się duża impreza kolarska, a dokładnie wyścigi miłośników rowerów górskich.

W zawodach wzięło udział 340 zawodników, a nad bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwali m.in. policjanci z drogówki. Jak to bywa podczas tego typu wydarzeń, wiele ulic zostało okresowo wyłączonych z ruchu. 

Podczas wyścigu do patrolu podjechał samochód. Zdenerwowany kierowca oznajmił, że wiezie rodzącą żonę i muszą szybko dostać się do szpitala. Droga była zablokowana.

Liczyła się każda minuta. Policjanci włączyli sygnały i eskortowali małżeństwo do samego szpitala. Tam przyszła na świat dziewczynka - zarówno ona, jak i jej mama czują się dobrze - powiedziała Kulka.