Marsz KOD i bieg z okazji 100-lecia warszawskiej Legii w sobotę oraz pielgrzymka Święta Dziękczynienia w niedzielę spowodują czasowe zamknięcie ulic m.in. w centrum miasta. Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Dziś utrudnienia w ruchu związane będą m.in. z marszem KOD. Jego uczestnicy przejdą z pl. Bankowego ul. Marszałkowską na pl. Konstytucji. Zgromadzenie zostało zgłoszone w godz. 14-19, liczbę uczestników określono na 80 tys. KOD informuje, że rozpocznie marsz o godz. 16 i zakończy o 18.30. Z ruchu wyłączony będzie pl. Bankowy i pl. Konstytucji oraz ul. Marszałkowska na czas przejścia marszu. Marsz KOD-u spowoduje zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.  TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

Kolejne utrudnienia w ruchu w sobotę będą związane z biegiem pn. Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą. Impreza rozpocznie się o godz. 15 uruchomieniem miasteczka biegowego, na trasę jako pierwsi wyruszą uczestnicy marszobiegu rodzinnego - o godz. 19.16. O godz. 21.16 rozpoczną się zmagania biegaczy na 10 km. W czasie biegu sukcesywnie zamykane będą m.in. al. Ujazdowskie, most Józefa Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski i Rozbrat.

W sobotę w godz. 8-21 defiladę i piknik organizują strażacy. Okazją jest 180-lecie Warszawskiej Straży Pożarnej. Możliwe są utrudnienia w ruchu na ulicach: pl. Teatralny, Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. Piłsudskiego.

Problemy z poruszaniem się po Warszawie również w niedzielę

Natomiast w niedzielę z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej przejdzie pielgrzymka Święta Dziękczynienia. Trasa pielgrzymki, zaplanowanej w godz. 8-12, będzie prowadziła z pl. Piłsudskiego ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego, al. Wilanowska, al. Rzeczypospolitej, Prymasa Hlonda. Na trasie przemarszu możliwe są zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W związku z organizacją uroczystości przy Świątyni Opatrzności Bożej w niedzielę, od godz. 6 do 22 zamknięte dla ruchu będą: wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) al. Rzeczypospolitej (od ul. Sejmu Czteroletniego do ul. Klimczaka) oraz ul. Prymasa Hlonda (od al. Rzeczypospolitej do ul. św. Ledóchowskiej).

(ug)