Ulica Prosta - jedna z kluczowych ulic, łączących z centrum Warszawy Wolę i Bemowo od soboty zamknięta jest dla ruchu w związku z rozpoczęciem budowy II linii metra. Rano pierwszego roboczego dnia w tej nowej sytuacji spora część kierowców ominęła gigantyczne korki. W czasie popołudniowego szczytu część miasta znowu była sparaliżowana.

Kierowcy szerokim łukiem omijają zamkniętą ulicę Prostą w Warszawie. W związku z budową drugiej linii metra, drogowcy na ponad trzy lata zamknęli jej fragment w centrum miasta. Kierowcy próbują ominąć ten odcinek między innymi równoległą ulicą Wolską. czytaj więcej

Niestety, po południu było tak samo dramatycznie, jak rano, tyle że w drugą stronę. I to mimo że spora część kierowców tym razem też wybrała inne trasy. Wracający z centrum tłoczyli się w gigantycznym korku na nawet normalnie bardzo o tej porze obciążonych Wolskiej i Towarowej.

Nie wszyscy też w desperacji respektują nakazane trasy objazdu. Przypominamy - ul. Grzybowską do ul. Karolkowej objeżdżają zamknięty odcinek tylko autobusy. Auta osobowe mogą korzystać w ul. Wolskiej i od południa z objazdu ul. Kolejową i ul. Przyokopową. Warto ten objazd zapamiętać, bo będzie warszawiakom służyć przez trzy lata - do ponownego otwarcia ul. Prostej.