Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali 45-latka podejrzanego o napaść z nożem w ręku na pracowników ochrony oraz próbę kradzieży alkoholu - powiedziała PAP rzeczniczka bemowskiej policji Marta Sulowska. Dodała, że mężczyzna spędził wcześniej 12 lat w więzieniu za podobne przestępstwa.

Jak przekazała rzeczniczka bemowskiej policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów na warszawskim Bemowie. Według informacji przekazanych funkcjonariuszom do sklepu wszedł 45-latek, który napadł na pracowników ochrony.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna skradł dwie butelki alkoholu i wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar - poinformowała policjantka.

Dalej akcja potoczyła się dynamicznie. Na jego zachowanie zareagował pracownik ochrony i wybiegł za mężczyzną na parking. Napastnik trzymając w ręku alkohol groził mu pozbawieniem życia. Został jednak ujęty. 45-latek nie dawał jednak za wygraną i w pomieszczeniu służbowym wyjął nóż i wymachiwał nim w kierunku ochroniarzy krzycząc, że ich zabije - tłumaczyła.

Wskazała, że mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Okazało się, że w sierpniu opuścił areszt śledczy, a w zakładzie karnym przebywał łącznie 12 lat - podała.

Podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzuty kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.